LG Display dostawcą większości wyświetlaczy dla smartwatchy

Opublikowano: 2015-05-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #LG #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-lg-display-smartwatch-ekranZgodnie z danymi firmy analitycznej DisplaySearch, LG Display całkowicie zdominował rynek wyświetlaczy dla inteligentnych zegarków, zarówno pod względem dostaw, jak i przychodów.

Analitycy szacują, że w I kwartale 2015 roku LG Display wygenerował 148 milionów dolarów z tytułu sprzedaży (90.9% udziału). Na drugim miejscu znalazł się Samsung Display (3.1%). Pozostałe lokaty należały do Japan Display (2.4%) oraz Futaba (1.8%). Lider dostarczył na rynek około 8 milionów wyświetlaczy (66.8% udziału), zdecydowanie deklasując konkurentów w postaci Japan Display (1.4 miliona), Futaba (1.12 miliona) oraz Sharp (900 tysięcy).

Duża w tym zasługa tego, iż LG jest póki co jedynym dostawcą paneli dla Apple Watch. Ponadto, Koreańczycy mają w portfolio kilka własnych zegarków, wliczając w to LG G Watch czy LG Watch Urbane. Co więcej, LG jest jedną z dwóch firm zajmujących się produkcją plastikowych ekranów OLED dla smartwatchy, które stają się standardem wśród tego typu gadżetów.

Wybiegając w przyszłość, DisplaySearch wierzy, że jedynie Samsung będzie w stanie rywalizować z LG Display i już wkrótce stanie się drugim dostawcą wyświetlaczy dla zegarka Apple.

Źródło: Business Korea

 

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.