LG dostarczy ekrany P-OLED dla Apple Watch

Opublikowano: 2015-02-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #LG #sprzęt / podzespoły

news-apple-watch-3Współpraca LG i Apple nie jest niczym nowym – koreański producent zaopatrywał amerykańską firmę w ekrany do iPadów. Okazuje się jednak, że kolaboracja ta może być kontynuowana w przypadku Apple Watch.

Jak twierdzi JJ Park, analityk firmy JP Morgan, LG Display będzie wyłącznym dostawcą plastikowych, giętkich ekranów OLED. Stojąc na czele tej technologii, koreański gigant nie powinien mieć problemów z zaoptrzeniem Apple w miliony tego typu wyświetlaczy. Niektóre źródła donoszą, że firma z Cupertino ma w planach sprzedać nawet 29 milionów sztuk swojego pierwszego smatwatcha w tym roku i ponad 60 milionów w kolejnym. Inne jednak sugerują, że liczby te nie będą tak imponujące i Apple Watch sprzeda się w nakładzie „tylko” 8.5 miliona egzemplarzy. Niemniej, niezależnie od tego, która strona będzie miała racje, LG ma szansę zarobić na produkcji paneli P-OLED spore kwoty.

Innymi firmami, które dostarczą komponentów do zegarka Apple są Quanta, Samsung, ASE, Amkor i STATS ChipPAC.

Apple Watch powinien zadebiutować w kwietniu tego roku i pojawi się w dwóch różnych rozmiarach, kilku odmianach kolorystycznych, a jego ceny wahać się będą od 349 dolarów (najtańsza, podstawowa wersja) do nawet około pięciu tysięcy dolarów za model z obudową z 18-karatowego złota.

Źródło: Phonearena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.