LG G4 trapiony przez problemy z dotykowym ekranem

Opublikowano: 2015-06-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #LG #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-lg-g4-ekran-problemyŻadne urządzenie nie jest wolne od wad i nie inaczej jest z LG G4, którego posiadacze skarżą się na problemy z reakcją ekranu na dotyk i gesty. Wątek na forum XDA poświęcony temu zagadnieniu ma już ponad 100 postów.

Jeden z użytkowników, a zarazem założyciel tematu na XDA Developers zademonstrował problem publikując na forum odpowiedni filmik. Kilka dni temu rozpoczął również kolejny wątek, w którym każdy posiadacz LG G4 może zagłosować, czy jego model boryka się z tym samym kłopotem natury technicznej. Do tej pory zagłosowało ponad 200 osób, z których około 60% potwierdziło niepokojące działanie ekranu. Polega ono na niereagowaniu na szybkie stuknięcia w panel i przesuwanie po nim palcem. Doprowadza to do tego, że m.in. funkcje Knock On i Knock Code stają się problematyczne w użyciu.

Użytkownicy, którzy obawiają się, czy ich egzemplarz LG G4 dotknął ten sam problem, mogą sprawdzić to za pomocą systemowego testu. Należy wybrać numer 277634#*#, a następnie zatwierdzić go zieloną słuchawką, co powinno otworzyć menu serwisowe. Z jego poziomu trzeba wybrać następujące opcje: Device Test -> Service Menu – Manual Test -> Touch Draw Test – Manual i po kolei sprawdzać wyświetlacz wykonując różne gesty na całej jego powierzchni.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.