LG G5 i V10 z certyfikatem bezpieczeństwa NIAP

Opublikowano: 2016-05-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzęt / podzespoły

news-g5-v10Smartfony LG G5 oraz V10 otrzymały certyfikat zgodności z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa w środowiskach korporacyjnych, przyznawany przez amerykańską organizację NIAP (National Information Assurance Partnership).

Organizacja NIAP zarządza uznanym na całym świecie schematem CCEVS (Common Criteria Evaluation and Validation Scheme) służącym do weryfikowania bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, zgodnie z międzynarodową normą Common Criteria. Certyfikat NIAP jest wdrożony w 25 krajach należących do porozumienia CCRA, takich jak Kanada, Francja, Niemcy, Indie, Japonia, Korea Południowa, czy Wielka Brytania.

Najnowsze flagowce LG są wyposażone w technologię LG GATE, obejmującą zabezpieczenia na poziomie platformy, sieci oraz aplikacji, a tym samym umożliwiającą bezpieczny i pewny dostęp do poufnych danych przedsiębiorstwa. GATE to platforma zabezpieczeń na poziomie korporacyjnym, opracowana przez LG w 2013 roku. Obejmuje szereg rozwiązań, takich jak system zabezpieczeń przed włamaniem oraz system do zarządzania korporacyjnymi urządzeniami mobilnymi. Wielowarstwowe zabezpieczenia wchodzące w skład platformy GATE mają za zadanie utrzymać integralność elementów oprogramowania, wzmocnienie ochrony systemu oraz ochronę danych korporacyjnych bez spowalniania pracy systemu.

Ponadto, smartfony LG G5 i V10 są wyposażone w program Android for Work wykorzystujący funkcje sieciowe platformy LG GATE. Program pozwala na zabezpieczenie aplikacji używanych do pracy oraz oddzielenie ich od aplikacji osobistych.

Źródło: LG

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.