LG G5 łatwy w naprawie

Opublikowano: 2016-04-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #LG #sprzęt / podzespoły

news-g5-ifixitLG G5 został rozebrany przez specjalistów z iFixit i oceniony pod kątem naprawialności.

Większość urządzeń, które w ostatnim czasie przewinęło się przez ręce ekipy z iFixit otrzymała słabe lub w najlepszym razie przeciętne oceny. Przykładowo Galaxy S7 i S7 Edge zostały ocenione na 3/10, a najnowsza propozycja Apple – iPhone SE – uzyskała 6 punktów na 10.

Na tle konkurencji błyszczy LG G5, który podobnie jak swój poprzednik może się pochwalić naprawialnością docenioną 8 punktami na 10. Zaletą konstrukcji jest łatwość jej rozebrania, gdyż LG ograniczyło zastosowanie kleju, stawiając na standardowe śrubki Philips #00. Chwalona jest też modułowość smartfona, która szczególnie uwidacznia się przy próbie wymiany baterii, która jest banalnie prosta i może jej dokonać każdy użytkownik. Na minus scalenie wyświetlacza ze szkłem, co w przypadku stłuczenia podniesie koszty naprawy.

news-g5-ifixit-1

Źródło: iFixit

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.