LG G5 ma niesamowity potencjał i może stać się najciekawszym smartfonem przyszłego roku

Opublikowano: 2015-12-31
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzęt / podzespoły

news-lg_g5-informacje-1Powoli odsłaniane są przed nami szczegóły dotyczące nadchodzącego LG G5. Szereg źródeł podaje, że doczeka się on rozwiązań, które koreański producent wprowadził w tegorocznym LG V10, w tym dodatkowy wyświetlacz znajdujący się nad głównym panelem dotykowym.

Wydając na rynek G4 LG pokazało, że uczy się na swoich błędach i podąża nieco inną (ale sprawdzoną) drogą niż reszta konkurencji. Smartfon wyposażono w mocne podzespoły, ze szczególnym uwzględnieniem świetnego aparatu, który zresztą był jednym z dwóch elementów sprzedających produkt – drugim była obudowa, której tylny panel oprawiono w naturalną skórę. Na plus bez wątpienia zaliczyć można też wymienną baterię i slot kart microSD, o implementacji czego zapomina coraz więcej producentów.

news-lg-g4-oficjalnie-11Z dotychczasowo ujawnionych informacji na temat LG G5 wyłania się z kolei obraz niemal perfekcyjnego flagowca, który może bez problemu przebić swojego poprzednika i stać się najlepszym smartfonem, jaki kiedykolwiek wyszedł spod skrzydeł LG. Jego specyfikacja ma obejmować 5.3-calowy ekran QHD (1440 x 2560 pikseli), nad którym znajdzie się dodatkowy wyświetlacz w rozdzielczości 160 x 1040 pikseli, na którym prezentowane będą różne powiadomienia i skróty do aplikacji, czterordzeniowy układ Snapdragon 820, 3 GB RAM-u, a także 32 GB pamięci wbudowanej, wspartej przez czytnik kart microSD.

news-lg-v10-1Jeszcze ciekawej zapowiada się sekcja aparatów – ostatnie doniesienia wskazują na zastosowanie dwóch tylnych jednostek o matrycach 16 i 8 Mpix, dzięki czemu możliwe będzie wykonywanie 135-stopniowych zdjęć. Towarzyszyć im mają podwójna dioda LED, laserowy autofokus i czujnik widma kolorów. Warto dodać, że w LG V10 producent zdecydował się na podobne, dwuaparatowe rozwiązanie, tyle że na froncie. Z przodu “G-piątki” natomiast ma się znaleźć kamerka 8 Mpix do selfie.

news-lg_g5-aparaty-1

Flagowiec ma nas również uraczyć metalową obudową, co jednak odbije się na braku swobodnego dostępu do baterii, która w LG G5 ma mieć pojemność 2800 mAh. Na tylnym panelu znajdą się z kolei czytnik linii papilarnych i pulsometr. Oprócz tego, smartfon ma być wyposażony w złącze USB typu C, port podczerwieni i dość tajemniczy „Magic Port”, o którym wiadomo tylko tyle, że prawdopodobnie pozwoli na dołączanie dodatkowych akcesoriów, np. fizycznej klawiatury.

Szykuje się jedno z najbardziej ekscytujących urządzeń przyszłego roku i mamy nadzieje, że wszelkie spekulacje znajdą pokrycie w rzeczywistości. Prezentacja LG G5 odbędzie się w pierwszym kwartale 2016 roku.

Źródło: Venture Beat

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.