LG G5 sprzedaje się poniżej oczekiwań

Opublikowano: 2016-07-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-g5-1Wydany w kwietniu tego roku LG G5 nie sprzedaje się tak, jak zakładano. Z informacji The Korea Times wynika, że doprowadziło to do zwolnień na kierowniczych stanowiskach w dziale mobilnym LG.

LG jest aktualnie siódmym producentem smartfonów na świecie za Samsungiem, Apple, Huawei, Xiaomi, Oppo i Lenovo. Niestety, sprzedaż LG G5 raczej nie pomoże w uzyskaniu lepszej pozycji i walce z konkurencją. Jak donosi The Korea Times, firma sprzedała w II kwartale jedynie 2.2 miliona sztuk smartfona, a więc około 800 tysięcy mniej niż zakładały wcześniejsze prognozy.

Na papierze, LG G5 oferuje wszystko to, czego można oczekiwać od flagowego smartfona – świetny ekran, mocny procesor, duża ilość pamięci RAM czy bardzo dobre aparaty. Niemniej, idea modułowej konstrukcji nie przyjęła się zbyt dobrze, a konsumenci nie wydają się być szczególnie zainteresowani płaceniem za akcesoria i dodatki rozszerzające możliwości urządzenia. Zazwyczaj telefon tej klasy kupuje się za niemałe pieniądze, oczekując najlepszej jakości i doświadczeń „w standardzie”.

LG otwarcie przyznało, że G5 nie generuje zbyt wysokiej sprzedaży i nie spełnia oczekiwań, co w rezultacie doprowadziło do zwolnień na kierowniczych stanowiskach. Czy nowe twarze w dziale mobilnym zmienią dotychczasowy obraz i znajdą sposób na sukces?

Źródło: The Korea Times

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.