LG G5 z ulepszonym aparatem i zabezpieczeniami biometrycznymi

Opublikowano: 2015-12-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzęt / podzespoły #plotki

news-lg-g5-info-1Zgodnie z nowymi, nieoficjalnymi doniesieniami, LG może przyspieszyć premierę swojego nowego flagowca i szykuje dla niego sporo zmian względem tegorocznego modelu G4.

Źródła z Tajwanu donoszą, że LG G5 zostanie ujawniony już w lutym 2016 roku, a nie tak jak jego poprzednik pod koniec kwietnia. Nowy smartfon ma być wyposażony w niezwykle wydajne podzespoły, z 5.6-calowym wyświetlaczem w rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli i ośmiordzeniowym Snapdragonem 820 na czele. Oprócz tego, spodziewane są spore zmiany w kwestii aparatu głównego, który ma mieć matrycę 20 lub 21 Mpix, zastępując 16-megapikselową jednostkę z LG G4. Na przedzie ma się natomiast znaleźć kamerka 8 Mpix, ale nie wiadomo czy LG powtórzy rozwiązanie z niedawno wydanego modelu V10, proponując dwuaparatową konfigurację.

LG G5 ma mieć również czytnik linii papilarnych, którego zabrakło w poprzednikach, wspierany przez dodatkowe zabezpieczenie biometryczne pod postacią skanera tęczówki oka. Ostatnia z informacji odnośnie nowego flagowca odnosi się do jego designu. Spekuluje się, że urządzenie porzuci skórzane wykonanie na rzecz ujednoliconej, w pełni metalowej budowy, podobnie jak w LG Zero/Class.

Źródło: GSMArena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.