LG G5 zachowa wymienną baterię przy zastosowaniu modularnego designu?

Opublikowano: 2016-01-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzęt / podzespoły #plotki

news-lg-g5-infoO LG G5 pisaliśmy już niejednokrotnie i z dotychczas opublikowanych materiałów wynika, że będzie to jeden z najciekawszych smartfonów 2016 roku. Kolejne doniesienia tylko podsycają oczekiwania i jeśli wierzyć koreańskim źródłom, flagowiec doczeka się modułowej obudowy.

LG rozsyła już zaproszenia na zaplanowaną na 21 lutego konferencję w ramach targów elektroniki MWC 2016 w Barcelonie. Spekuluje się, że właśnie wtedy poznamy świetnie zapowiadającego się następcę LG G4. Tymczasem przecieki z Korei Południowej, za którymi stoją ponoć osoby mające okazje ujrzeć smartfona na własne oczy, sugerują, że zaoferuje on jeden z ciekawszych patentów, jakie mieliśmy okazje ujrzeć w ciągu ostatnich lat.

LG G5 ma mieć modułową obudowę, jednak nie należy tego kojarzyć z przygotowywanym przez Google Projektem Ara. Nie otrzymamy zatem możliwości swobodnej wymiany komponentów, np. procesora czy aparatu. W przypadku flagowca LG ma to się odnosić do odczepianego modułu z dołu konstrukcji, dającego dostęp do wysuwanej baterii i jej ewentualnej wymiany. Wszystko to służyć ma jeszcze większemu odchudzeniu urządzenia. Co więcej, w pogoni za smukłością producent podobno postanowił zrezygnować z umiejscowionych na tylnym panelu przycisków i przenieść je na któryś z boków obudowy. Ich miejsce zajmie czytnik linii papilarnych.

news-lg-g5-modularny-1

Dostępne obecnie informacji zwiastują, że LG G5 będzie wyposażony w 5.3-calowy ekran QHD, czterordzeniowy układ Snapdragon 820, 3 GB pamięci RAM oraz ulepszony tylny aparat, któremu ma towarzyszyć dodatkowa, 8-megapikselowa jednostka. Więcej szczegółów znaleźć można w tym miejscu.

Źródło: GSMArena, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.