LG G Pad II oficjalnie ujawniony

Opublikowano: 2015-08-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-lg_g_pad2-1LG ujawniło swój najnowszy tablet G Pad II 10.1, którego pierwsza prezentacja ma się odbyć na targach IFA 2015 na początku września. Urządzenie oferuje całkiem dużo udoskonaleń w porównaniu do zeszłorocznego poprzednika.

LG G Pad II 10.1 zgodnie z nazwą wyposażono w 10.1-calowy wyświetlacz, którego rozdzielczość została podbita do jakości WUXGA, czyli 1920 x 1200 pikseli, co przekłada się na zagęszczenie pikseli na cal na poziomie 224 PPI. Sercem tabletu jest dwuletni już procesor Qualcomm Snadpragon 800, który nadal jednak zapewnia dobrą wydajność, szczególnie jeśli zestawi się go z przeciętnym Snapdragonem 400 z poprzedniego G Pada. Specyfikacja obejmuje też 2 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej, z opcją rozszerzenia poprzez slot kart microSD. Dodatkowo jest też 100 GB pamięci w chmurze OneDrive, dostępne przez 2 lata. Nieco rozczarowująca jest natomiast pojemność baterii – 7400 mAh. Poprzednik oferuje ogniwo 8000 mAh. Resztę konfiguracji uzupełniają: moduł LTE, aparaty 5 i 2 Mpix oraz system operacyjny Android 5.1.1 Lollipop.

news-lg_g_pad2-2Szczegóły na temat dostępności urządzenia oraz jego ceny zostaną ujawnione na targach IFA 2015 w Berlinie.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.