LG Gentle - telefon z klapką i Androidem Lollipop

Opublikowano: 2015-07-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzęt / podzespoły

news-lg-gentle-1LG zaprezentował kolejnego przedstawiciela wymierającego już gatunku flip phone’ów. Gentle to telefon, który powinien przypaść do gustu osobom, które darzą dużym sentymentem urządzenia o klasycznym wyglądzie, z fizyczną klawiaturą oraz poręczną klapką.

LG Gentle nie jest może demonem wydajności i pod względem specyfikacji nikogo nie zaskoczy. Słuchawkę wyposażono w 3.2-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 320 x 480 pikseli (180 PPI), czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 210 z zegarem o taktowaniu 1.1 GHz, a do tego grafikę Adreno 304 i 1 GB RAM. Na dane i aplikacje użytkownika dostępne jest 4 GB pamięci wbudowanej, rozszerzalnej przy pomocy kart microSD. Gentle ma również tylny aparat 3 Mpix oraz kamerkę VGA z przodu. Całość konfiguracji dopełnia moduł łączności LTE, bateria o pojemności 1700 mAh i system operacyjny Android Lollipop. Obudowa telefonu oprawiona została sztuczną skórą.

news-lg-gentle-2W Korei Południowej, LG Gentle będzie dostępny w ofercie sieci LG Uplus od 29 lipca. Jego cena została ustalona na około 170 dolarów. Najprawdopodobniej nie trafi na do sprzedaży w Europie.

Źródło: LG

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.