LG i Volkswagen stworzą nową generację inteligentnych systemów samochodowych

Opublikowano: 2016-07-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #LG

news-volkswagen-1LG i Volkswagen ogłosili nawiązanie współpracy, która ma na celu opracowywanie technologii dla samochodów podłączonych do sieci (connected cars) i ich integracji z inteligentnym domem.

Główne założenia partnerstwa obu firm obejmują:

  • Rozwijanie technologii, które połączą samochody z inteligentnym mieszkaniem w taki sposób, żeby kierowcy byli w stanie kontrolować urządzenia domowe – np. światła, systemy bezpieczeństwa czy sprzęt AGD – będąc w trasie.
  • Opracowywanie „kontekstowego centrum powiadomień”, które w intuicyjny i bezpieczny sposób dostarczy kierowcy różnego rodzaju informacje i rekomendacje w czasie rzeczywistym.
  • Stworzenie nowoczesnego systemu informacyjno-rozrywkowego (infotainment) dla podłączonych samochodów.

Warto dodać, że LG dostarcza już baterie i systemy audio do samochodów VW. Tworzy również ogniwa i silnik elektryczny dla Chevroleta Bolt.

Źródło: Engadget

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.