LG Innotek opracował nowy sensor dla usług zdrowotnych, sportu i motoryzacji

Opublikowano: 2016-06-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #LG

news-lg-smart-sensorLG Innotek przedstawił efekt swoich najnowszych prac – elastyczny, materiałowy i niezwykle wytrzymały czujnik, który swoje zastosowanie ma znaleźć m.in. w akcesoriach sportowych czy wyposażeniu samochodu.

Z racji bardzo małych rozmiarów, większość sensorów jest w stanie wykryć jedynie wybrane fragmenty dużej powierzchni, co prowadzi do nierównych pomiarów. Nowość LG ma być wolna od tego typu problemów, działając na całym obszarze, na którym została umieszczona. Standardowo, czujnik ten ma 1 mm grubości i 1 metr kwadratowy szerokości, ale może być pocięty na mniejsze części lub w razie potrzeby – stosowany w parach. Przy jego opracowywaniu zastosowano elastyczny materiał, dzięki czemu zmieści się w każdym urządzeniu.

Nowy sensor jest też bardzo wytrzymały. Może pracować w temperaturach od minus 40 do plus 80 stopni Celsjusza (potwierdzone 240 godzinami testów) oraz wytrzymać nawet 100 000 nacisków wywołanych przez osobę o wadze 70 kg.

Jeśli zaś chodzi o zastosowanie, produkt LG Innotek z pewnością znajdzie swoje miejsce w wielu branżach. Przede wszystkim mówi się o sektorze opieki zdrowotnej – czujnik może być zintegrowany w matach leczniczych czy urządzeniach, które śledzą aktywność i stan zdrowia. Ponadto, może być umieszczony np. w rękawicach golfowych (odczytywanie równowagi i precyzji uderzeń), inteligentnej odzieży, poduszkach powietrznych (kontrola ciśnienia) oraz siedzeniach samochodowych (automatyczne dopasowanie do postawy kierowcy).

Źródło: ZDNet

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.