LG planuje masową produkcję składanych wyświetlaczy

Opublikowano: 2015-09-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #LG

news-lg-display-ekranAzjatyckie media podają, że LG szykuje się do rozpoczęcia masowej produkcji składanych wyświetlaczy, jednak w przeciwieństwie do Samsunga, nie mają one być stosowane w smartfonach koreańskiego producenta, a rozwiązaniach zewnętrznej firmy. Kim jest tajemniczy kontrahent?

Wedle źródeł, po eksperymentach z elastycznymi panelami, które znalazły się m.in. w LG G Flex 2, LG jest gotowe do przejścia do kolejnego etapu – ekranów, które będzie można zwijać. Niedawno dowiedzieliśmy się, że Samsung może już w styczniu 2016 roku wydać pierwsze smartfony z tego typu technologią, więc doniesienia o wkroczeniu w ten sam segment rynku przez lokalnego rywala nie dziwią. Rzecz w tym, że LG nie zamierza wprowadzać składanych wyświetlaczy do swoich przyszłych urządzeń, a dostarczać je dla firm trzecich.

Aktualnie Koreańczycy mają ponoć jednego dużego klienta, jednak jego tożsamość pozostaje anonimowa. Spekuluje się, że jest to sam Microsoft, który ma dodatkowo pomóc w sfinansowaniu całego przedsięwzięcia, którego koszt ma wynieść kilkaset milionów dolarów. Co ciekawe, media dodają, że partner LG miał zamiar skorzystać z ekranów Samsunga, jednak ostatecznie nie przystał na jego propozycję.

Warto też dodać, że nowe rozwiązanie LG jest przygotowywane nie tylko z myślą o smartfonach, ale i pozostałych biznesach z dziedziny technologii.

Źródło: Etnews

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.