LG pracuje już nad zegarkami ze Snapdragonem Wear 2100

Opublikowano: 2016-02-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-lg-smartwatch-1W zeszłym tygodniu Qualcomm zapowiedział najnowszy układ scalony przeznaczony dla urządzeń z rodziny wearables. LG poinformowało, że ma dla niego wiele zastosowań, o czym powinniśmy się przekonać w zbliżających miesiącach.

Aktualnie niewiele wiadomo na temat planowanych przez LG smartwatchy z Android Wear i innej nowogeneracyjnej elektroniki noszonej. Wiceprezydent działu wearables LG Electronics wyraził jednak swój zachwyt Snapdragonem Wear 2100, potwierdzając dalszą współpracę z Qualcommem i zdradzając, że jeszcze w tym roku zobaczymy pierwsze efekty.

Nowy chip jest ponoć 30% mniejszy i 25% bardziej energooszczędny od Snapdragona 400, co powinno przełożyć się na produkcję cieńszych urządzeń z wydłużonym czasem pracy baterii. Dodatkowo SW2100 oferuje szereg innych udoskonaleń (m.in. technologia Quick Charge 2.0, natywna obsługa łączności 3G i LTE) względem dotychczas stosowanych rozwiązań, dzięki czemu możemy się spodziewać większego uniezależnienia inteligentnych zegarków od smartfonów.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.