LG pracuje nad systemem płatności mobilnych G Pay

Opublikowano: 2015-10-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #LG

news-lg-g_pay-platnosci_mobilne-1Wiele wskazuje, że LG wkrótce wkroczy na rynek płatności zbliżeniowych i uruchomi konkurenta dla rozwiązań Samsunga, Apple i Google o nazwie G Pay.

Samsung Pay, Apple Pay, Google Pay – każda z usług okazała się niemałym sukcesem, przynosząc ich twórcom spore zyski z pośrednictwa w transakcjach. Rozwojowi sytuacji na tym rynku przygląda się od dłuższego czasu inny gigant, firma LG, która jak wskazują ostatnie doniesienia, ma swojego własnego asa w rękawie i jest nim platforma zwana G Pay.

Aktualnie nie wiadomo zbyt wiele na jej temat, gdyż wszelkie szczegóły mają zostać ujawnione w późniejszym, bardziej dogodnym terminie – tak przynajmniej zapewniał podczas premiery LG V10 dyrektor wykonawczy LG, Kim Jong Hoon. Dodatkowym potwierdzeniem istnienia usługi jest zarejestrowanie znaku handlowego G Pay w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych, co wskazuje, że na tych rynkach początkowo zadebiutuje.

Płatności mobilne od LG mają opierać się na technologii NFC, stosowanej przez Apple i Google w ich propozycjach. Niewykluczone jednak, że G Pay obsłuży również szerzej dostępne MST (Magnetic Secure Transmission), dzięki któremu klienci będą mogli płacić wszędzie tam, gdzie można użyć karty kredytowej, czyli w ponad 30 milionach punktów handlowych na całym świecie.

Źródło: Droid Life

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.