LG Rolly - pierwsza zwijana klawiatura dla smartfonów i tabletów

Opublikowano: 2015-08-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #LG #sprzęt / podzespoły

news-lg-rolly-klawiatura-2LG zapowiedział niezwykle interesującą, bezprzewodową klawiaturę QWERTY dla smartfonów i tabletów. LG Rolly określane jest jako pierwsze tego typu akcesorium, wyróżniając się zwijaną konstrukcją.

W przeciwieństwie do większości obecnie dostępnych, elastycznych klawiatur, LG Rolly nie zostało wykonane z silikonu. Producent przy jej tworzeniu wykorzystał plastik ABS oraz poliwęglan. Najważniejsze jednak, że klawiaturę można dowolnie składać i rozkładać, co sprawia, że jest wygodna w przenoszeniu – można ją w razie potrzeby schować do podręcznej torby lub do kieszeni, zakładając oczywiście, że jest ona odpowiednia pojemna.

news-lg-rolly-klawiatura-4news-lg-rolly-klawiatura-3LG Rolly Keyboard KBB-700 łączy się ze smartfonami i tabletami poprzez moduł Bluetooth 3.0 (maksymalnie dwa urządzenia w jednym momencie) i ma mocowanie, które współpracuje z oboma sprzętami, choć w przypadku tabletów ekran nie może mieć więcej niż 10-cali. Akcesorium korzysta z pojedynczej baterii AAA, która powinna zapewnić około 3 miesiące działania na jednym ładowaniu.

news-lg-rolly-klawiatura-1Klawiatura będzie prezentowana w przyszłym miesiącu na targach IFA 2015 w Berlinie. Wtedy też prawdopodobnie ujawniona zostanie jej cena i data rozpoczęcia sprzedaży.

Źródło: Phonearena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.