LG rozpoczyna restrukturyzację

Opublikowano: 2015-11-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG

news-lg-zmiany-1LG, podobnie jak jego koreański kuzyn Samsung, podzielone jest na kilka różnych dywizji działających na poszczególnych rynkach. Niektóre z nich radzą sobie lepiej i kwitną, inne z kolei przynoszą straty. Właśnie dlatego koncern wprowadza w życie restrukturyzację, której założeniem jest „rozwinąć skrzydła” każdego z sektorów.

Nowy plan LG obejmie wszystkie struktury firmy, w nadziei na danie im większej swobody w działaniu i dalszy rozwój. Koreański gigant będzie teraz zarządzany przez trzech doświadczonych kierowników, którzy będą doglądali każdego aspektu biznesu: Jo Seong-jin, prezydenta i CEO sekcji AGD firmy, Juno Cho, szefa i dyrektora generalnego działu mobilnego oraz Davida Junga, głównego prezydenta i jednocześnie dyrektora finansowego.

Zmiany kadrowe na tym się jednak nie zakończoną. David Jung przejmie także pozycję przewodniczącego administracji spółki, a obecny wiceprezes LG Electronics, Koo Bon-joon, zasiądzie na stanowisku szefa LG Corp. Odpowiedzialny za LG Energy Business Center Lee Sang-bong otrzyma z kolei awans do roli prezydenta, zajmując się równocześnie relacjami Business to Business. Dyrektor ds. globalnej sprzedaży i marketingu – Wayne Park – przyjmie natomiast tytuł wiceprezydenta i zajmie się europejską działalnością LG. Podobną rolę, ale w kontekście innych zagranicznych rynków, obejmie wiceprezydent LG Electronics Europe – Brian Na.

Zmiany zostaną wprowadzone 1 grudnia, a cały proces powinien się zakończyć na początku 2016 roku, po spotkaniu z udziałowcami.

Źródło: LG

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.