LG spodziewa się niezwykle zyskownego kwartału

Opublikowano: 2016-04-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzedaż / wyniki

news-lg-wynikiLG opublikowało prognozę finansową za pierwsze trzy miesiące 2016 roku, które mogą być najlepszym kwartałem firmy od dwóch lat.

I kwartał w wykonaniu LG to przede wszystkim 66% wzrostu zysku operacyjnego do 505 miliardów wonów (441 milionów dolarów). Jest to najlepszy wynik od II kwartału 2014 roku, a także zdecydowanie więcej niż przewidywali analitycy (408 miliarda wonów, czyli 355 milionów dolarów). Prognozowany przychód ma być jednak niższy o 4.5% w skali rok do roku i wynieść około 11.6 miliarda dolarów.

Uzyskane rezultaty przypisywane są wzrostowi sprzedaży produktów AGD oraz telewizorów OLED. Zawodzi natomiast dział urządzeń mobilnych, który trzeci kwartał z rzędu ma się znaleźć pod kreską, co ma związek m.in. ze zwiększonymi wydatkami na marketing flagowego modelu LG G5, który powinien poprawić wyniki firmy w kolejnym kwartale.

Pełen raport finansowy za 1Q2016 ma został wydany pod koniec kwietnia.

Źródło: LG, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.