LG sprzedało niemal 60 milionów smartfonów w 2014 roku

Opublikowano: 2015-01-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzedaż / wyniki

news-lg-sprzedaż-smartfonyW odróżnieniu od Samsunga, który ostatnio notuje coraz gorsze wyniki finansowe, LG radzi sobie całkiem dobrze, czego dowodem są najnowsze statystyki sprzedaży smartfonów koreańskiego producenta.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal The Korea Herald, LG sprzedało 59.6 miliona smartfonów w 2014 roku, tym samym notując ponad 25 procentowy wzrost w stosunku do wcześniejszego roku. Niewątpliwie duża tym zasługa niezwykle udanego i dobrze przyjętego flagowca – LG G3. Sprzedając prawie 60 milionów sztuk swoich produktów, LG znalazło się tuż za podium, na czwartym miejscu światowego rankingu producentów smartfonów, nieznacznie wygrywając z Huawei. Pierwsze trzy miejsca zajmują odpowiednio Samsung, Apple i Lenovo. Biorąc jednak pod uwagę sam IV kwartał 2014 roku, koreański producent musiał dodatkowo uznać wyższość Xiaomi.

Jeśli LG utrzyma swoje imponujące tempo może w nieodległej przyszłości powalczyć z czołową trójką. Na pewno nie będzie o to łatwo, ale drugi największy koreański producent w ostatnich latach udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych i stopniowo, ale dynamicznie pnie się do góry na rynku urządzeń mobilnych. W 2011 roku firma sprzedała około 20 milionów smartfonów. Rok później wynik ten udało się nieznaczenie poprawić (ponad 26 milionów), natomiast w 2013 roku nastąpił prawdziwy przełom i gwałtowny wzrost do 47.6 miliona sprzedanych sztuk.

Źródło: The Korea Herald

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.