LG szykuje pierwszego od lat smartfona z Windows Phone

Opublikowano: 2015-04-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzęt / podzespoły

news-lg-windows-phone-verizonMniej więcej 5 lat temu koreański producent zrezygnował z tworzenia smartfonów z Windows Phone, skupiając się na Androidzie. Wygląda jednak na to, że LG nie powiedziało ostatniego słowa i pracuje nad nowym urządzeniem bazującym na systemie Microsoftu.

Serwis Neowin pochwalił się zdjęciem przedstawiającym smartfon LG z Windows Phone przeznaczony dla amerykańskiego operatora Verizon Wireless. Z tego co widać, model pracuje na systemie WP 8.1, ale w związku z tym, że Microsoft zapowiedział aktualizację do Windows 10 dla wszystkich urządzeń ze starszą wersją OS-a, słuchawka LG nie powinna być wyjątkiem.

Niestety, nie ma konkretnych informacji odnośnie specyfikacji samego urządzenia, a także jego nazwy. Można jednak wywnioskować, że nie będzie to raczej smartfon z wysokiej półki cenowej i nie zaoferuje podzespołów znanych z LG G3, o G4 nie wspominając. Wiadomo jedynie, że będzie miał przedni aparat i modem LTE, co sugeruje przedstawione zdjęcie.

Informacje o powrocie LG do tworzenia urządzeń opartych na Windows Phone krążą od jakiegoś czasu. Już w połowie zeszłego roku pojawiły się konkretne przesłanki, które to sugerowały. Naturalnie, nawet jeśli wspomniany smartfon trafi do sprzedaży, będzie dostępny ekskluzywnie w ramach ofert operatora. Jeśli jednak okazałby się sukcesem, koreański producent mógłby pomyśleć nad kolejnymi telefonami z WP, które z całkiem dużym prawdopodobieństwem trafiłyby na pozostałe rynki.

Źródło: Neowin

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.