LG Watch Urbane 2nd Edition pierwszym smartwatchem z LTE

Opublikowano: 2015-10-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #LG #sprzęt / podzespoły

news-lg-watch_urbane_2nd-5LG zaprezentowało drugą edycję swojego inteligentnego zegarka Watch Urbane, wyposażając go w moduł LTE, dzięki czemu stał się on pierwszym smartwatchem na rynku oferującym taką łączność.

LG Watch Urbane 2nd Edition wyposażono w okrągły, 1.38-calowy wyświetlacz P-OLED o rozdzielczości 480 x 480 pikseli (348 PPI), a za działanie urządzenia odpowiada procesor Snapdragon 400 taktowany zegarem o częstotliwości 1.2 GHz. W zegarku znalazło się też 768 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej oraz szereg sensorów takich jak barometr, kompas, żyroskop, akcelerometr, GPS czy pulsometr. Oprócz tego są oczywiście moduły LTE, 3G, Wi-Fi i Bluetooth 4.1.

Energię smartwatchowi dostarcza nowa, sześciokątna bateria od LG Chem o pojemności 570 mAh, która zdaniem producenta ma zapewnić 1 dzień pracy. Nad wszystkim pracuje z kolei system Android Wear. Warto też dodać, że obudowa zegarka została wykonana ze stali nierdzewnej i zapewnia ochronę przed kurzem oraz krótkotrwałym zanurzeniem w wodzie (certyfikat IP67).

Druga edycja LG Watch Urbane w pierwszej kolejności zawita do USA i Korei Południowej. Dokładna data premiery i cena, jak i dostępność na innych rynkach nie zostały ujawnione.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.