LG zapowiada smartfony z serii K i prezentuje modele K10 oraz K7

Opublikowano: 2016-01-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzęt / podzespoły

news-lg-smartfony-seria-kLG ujawniło nową rodzinę smartfonów z linii K, których pierwszymi modelami są K10 i K7, mające połączyć cenową przystępność z cechami inspirowanymi urządzeniami klasy premium.

Obydwa zaprezentowane smartfony należą do budżetowych propozycji, skierowanych do mniej zamożnych klientów, co zresztą potwierdzają ich specyfikacje. LG postanowiło jednak nadać im nieco własnego, ciekawego charakteru, który ma przypaść do gustu młodym odbiorcom. W słuchawkach nie spotkamy co prawda wysokiej jakości materiałów, ale ogólny design ma z założenia przypominać droższe modele z oferty producenta. Wypada przy tym wspomnieć, że każdy z nich, w zależności od rynku, dostępny będzie w dość odmiennych wariantach, różniących się m.in. aparatami i procesorem.

news-lg-k10-1LG K10 ma 5.3-calowy ekran o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, baterię o pojemności 2300 mAh i Androida 5.1 Lollipop na pokładzie – to połączenie jest identyczne w każdej wersji. Występują jednak modele z czterema różnymi procesorami. K10 LTE może mieć jednostkę czterordzeniową o taktowaniu 1.2 lub 1.3 GHz albo ośmiordzeniową 1.14 GHz. Telefon w edycji z samym 3G znajdziemy tylko z układem czterordzeniowym, odznaczającym się zegarem 1.3 GHz. Inne zmiany uwarunkowane regionem i ewentualnym wyposażeniem w LTE dotyczą pamięci RAM – 1 GB, 1.5 GB lub 2 GB – przestrzenią dla użytkownika – 8 albo 16 GB – a także aparatów – tylny 13 Mpix lub 8 Mpix, zaś przedni 8 Mpix lub 5 Mpix.

news-lg-k7-1LG K7 wyposażono w 5-calowy wyświetlaczy o rozdzielczości zaledwie 480 x 854 piksele, baterię 2125 mAh oraz przednią kamerkę 5 Mpix i Androida 5.1 Lollipop. Reszta, podobnie jak w przypadku K10, jest dosyć pomieszana i warta dokładnego wyjaśnienia. Model z LTE ma procesor z czterema rdzeniami o taktowaniu 1.1 GHz, podczas gdy iteracja 3G otrzymała podobną jednostkę, ale z zegarem pracującym w częstotliwości 1.3 GHz. Główny aparat ma albo 8 Mpix albo 5 Mpix, ilość RAM może wynieść 1 GB lub 1.5 GB, zaś wbudowana pamięć na dane i aplikacje użytkownika to 8 GB albo 16 GB.

LG dość mocno zamieszało w przypadku nowych urządzeń i wydaje się, że w pewnych kwestiach dokonało błędnych decyzji. Przede wszystkim dotyczy to pamięci RAM, której ilość w najniższym wariancie (1 GB) jest zdecydowanie niewystarczająca i nie przystoi jak na 2016 rok. Dużo jednak zależy od samych cen, które niestety nie zostały jeszcze podane, podobnie jak data rynkowej premiery.

Źródło: LG

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.