LG zażartował z Samsunga - wymienna bateria lepsza od szybkiego ładowania?

Opublikowano: 2016-01-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #Samsung

news-lg-samsung-twitterW branży mobilnej, jak każdej innej, czasem zdarza się jednej firmie naśmiewać drugiej. LG jako jeden z niewielu producentów nadal stawia w swoich flagowcach na wymienną baterię i postanowił wykorzystać ten fakt przeciwko Samsungowi.

Najnowsza konfrontacja medialna pomiędzy dwoma południowokoreańskimi gigantami rozegrała się na Twitterze. Samsung opublikował post, w którym pochwalił się, że użytkownicy mogą naładować Galaxy S6 Edge Plus „od zera do pełna w zaledwie 90 minut”, dzięki wbudowanej funkcji szybkiego ładowania. Na drobną, aczkolwiek zabawną uszczypliwość zdecydował się amerykański oddział LG, który skwitował to dość wymownym komentarzem – „Przejdź od zera do pełna natychmiastowo z wymienną baterią”, przy okazji załączając link do oficjalnej strony modelu LG V10.

news-lg-samsung-twitter-1

Co więcej, należy zaznaczyć, że wspomniany przez Koreańczyków smartfon może się też poszczycić wsparciem dla technologii Quick Charge 2.0, która gwarantuje napełnienie ogniwa w stu procentach po około 60 minutach. Z drugiej strony, testy sugerują, że bateria w Galaxy S6 Edge Plus trzyma dłużej niż ta w LG V10, pomimo identycznych pojemności. Nie zmienia to jednak faktu, że obydwa modele są jednym z najlepszych na rynku, ale w tej bitwie należy przyznać punkt dla LG za pomysłową ripostę.

Źródło: Ubergizmo, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.