Licytacja LTE rozpocznie się w przyszłym tygodniu

Opublikowano: 2015-02-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #Play #Plus #T-Mobile #pozostali operatorzy #urzędy

news-uke-licytacja-lteUrząd Komunikacji Elektronicznej poinformował operatorów o terminie startu aukcji na 5 bloków o częstotliwości 800 MHz i 14 bloków w paśmie 2600 MHz.

Teleguru za pośrednictwem swoich źródeł dotarło do informacji, że licytacja zacznie się już w najbliższy wtorek, 10 lutego. Oznacza to, że UKE dało sobie więcej czasu, aby spełnić formalne wymogi, gdyż zgodnie z przepisami musiał powiadomić operatorów o terminie aukcji na minimum dwa dni robocze przed jej rozpoczęciem.

Jeśli zaś chodzi o oferentów, to do walki stanie sześć podmiotów – Polkomtel, Orange, T-Mobile, P4, Emitel oraz NetNet, co znaczy, że żaden z graczy nie wycofał swojej wstępnej oferty. Każdy z nich złożył wniosek na dwa bloki w niższym paśmie (800 MHz) i cztery w wyższym (2600 MHz). Ceny wywoławcze za blok wynoszą odpowiednio 250 i 25 milionów złotych.

Źródło: własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.