LinkedIn trafia pod skrzydła Microsoftu

Opublikowano: 2016-06-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-microsoft-linkedinMicrosoft poinformował o pozyskaniu serwisu społecznościowego LinkedIn, za którego zapłacił aż 26.2 miliarda dolarów w gotówce.

Microsoft nie ujawnił dokładnych celów stojących za nabyciem LinkedIn, ale najprawdopodobniej chodzi o wzmocnienie swojej pozycji w sieciach społecznościowych, uzyskanie dostępu do ogromnej bazy użytkowników na całym świecie oraz zintegrowanie serwisu z wieloma usługami, jakimi może się pochwalić gigant z Redmond.

Biznesowa sieć społecznościowa LinkedIn ma aktualnie 433 milionów użytkowników, rosnąc w ciągu ostatniego roku o 19%. Serwis odwiedza miesięcznie około 105 milionów osób, a 60% z nich korzysta w tym celu z mobilnej aplikacji. Na stronie znajduje się obecnie 7 milionów ofert pracy, co oznacza wzrost o 101% rok do roku.

Stanowisko CEO w LinkedIn nadal będzie piastował Jeff Weiner. Według zapewnień Microsoftu, portal zachowa również swoją niezależność, dotychczasową identyfikację i kulturę korporacyjną.

Źródło: Microsoft, własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.