Lollipop dla smartfonów Motoroli z 2013/2014 roku już wkrótce

Opublikowano: 2015-01-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #systemy operacyjne

news-motorola-lollipop-updateŚwietna wiadomość dla fanów Motoroli. Aktualizacja systemu operacyjnego do wersji 5.0 Lollipop jest w drodze i niedługo powinna zostać udostępniona do pobrania.

Informację tę podał pracownik producenta, Luciano Carvalho, który potwierdził, że prace nadal trwają, ale są już w zaawansowanej fazie i Lollipop pojawi się na smartfonach Motoroli „bardzo niedługo”. Obecnie przeprowadzane są również testy. Firma ma nieco kłopotu z błędami tej wersji systemu, z którymi trzeba się wpierw uporać. Jak określił to Carvalho – „Google nie sprawdza oprogramowania pod kątem każdej możliwej konfiguracji i nie naprawia niczego, co nie sprawia problemu na urządzeniach z linii Nexus. To nasze zadanie”.

Uaktualnienia doczekają się urządzenia z ostatnich dwóch sezonów, a więc z lat 2013-2014, w tym oczywiście bardzo popularna Motorola Moto G (2013), która swoją jakością wykonania, bardzo dobrym wyświetlaczem i wysoką jak na tę klasę smartfonów wydajnością podbiła serca wielu użytkowników na całym świecie. Oprócz niej swojego „lizaka” otrzyma jeden z najlepszych smartfonów z Androidem z drugiej połowy 2014 roku, czyli Moto X. Niektórzy jego posiadacze co prawda mają już dostęp do najnowszej wersji systemu, jednak nie dotyczy to wszystkich rynków – wkrótce się to zmieni. Nowej odsłony OS-a od Google spodziewać się może także budżetowa Motorola Moto E i odświeżona Moto G z 2014 roku.

Pozostałe smartfony Motoroli, które załapały się do pociągu zwanego Lollipop to:
– Motorola Moto X (2013)
– Motorola Droid Turbo
– Motorola Moto Maxx
– Motorola Droid Ultra
– Motorola Droid Maxx
– Motorola Droid Mini

Źródło: Droid Life

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.