Lollipop przejął niemal jedną piątą całego androidowego rynku

Opublikowano: 2015-08-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news--android-lollipop-statystykaGoogle opublikował najnowszy raport dotyczący dystrybucji poszczególnych edycji Androida. Już 18.1% wszystkich urządzeń z tym systemem napędzana jest przez popularnego Lollipopa.

W ostatnim zestawieniu, które zostało przygotowane w czerwcu tego roku, Android Lollipop w wersjach 5.0 i 5.1 miał łącznie 12.4% udziału. Jest to więc kolejny znaczący wzrost, dzięki któremu w ciągu nadchodzących miesięcy „lizak” może mieć szansę w końcu prześcignąć do tej pory najbardziej popularną i dostępną na 39.3% urządzeń z Androidem iterację KitKat (wzrost z 39.2% względem poprzedniego raportowanego okresu).

news-android-statystyka-sierpieńZauważalny spadek zanotował Jelly Bean (4.1-4.3), który jeszcze w czerwcu miał 37.4% udziału w androidowym rynku. Teraz napędza on 33.6% urządzeń. Pozostałe wersje systemu od Google, za wyjątkiem Froyo (0.3%) również tracą na znaczeniu – Ice Cream Sandwich ma 4.1, zaś Gingerbread 4.6% udziału, czyli o 1% mniej niż dwa miesiące temu.

Źródło: Google

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.