Lollipop wciąż najpopularniejszą wersją Androida. Marshmallow na prawie 1/5 urządzeń

Opublikowano: 2016-09-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-google-android-4Google opublikowało najnowsze zestawienie poszczególnych edycji systemu Android. Dane zebrano od urządzeń, które w ciągu 7 dni do 5 września odwiedziły sklep Google Play.

Android Lollipop pozostaje liderem z 35% udziału w rynku (35.5% przed miesiącem). Drugie miejsce okupuje KitKat, choć również stracił względem sierpnia – z 29.2 do 27.7%. Nie ma zaskoczenia, że wersje te nadal są najpopularniejszymi wśród Androidów, gdyż napędzają całą masę urządzeń z niskiej i średniej półki, szczególnie na rozwijających się rynkach.

Android 6.0 Marshmallow zyskał 3.5% i ma aktualnie 18.7% udziału, zajmując na podium miejsce wiekowego Androida Jelly Bean (4.1-4.3), który jest zainstalowany na 15.6% urządzeń. Pozostałe edycje systemu z miesiąca na miesiąc tracą użytkowników, stanowiąc razem 3% rynku. Na liście brakuje najnowszej wersji 7.0 Nougat, której udziały wynoszą mniej niż 0.1%.

news-android-wrzesien-2016

Źródło: Google, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.