Łotwa za wprowadzeniem tygodnia bez opłat roamingowych w Unii Europejskiej

Opublikowano: 2015-04-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wyniki / raporty

RoamingZniesienia roamingu na terenie UE nie należy się spodziewać przed 2018 rokiem. Łotwa już teraz wyszła jednak z propozycją, która ma być pewnym kompromisem i przetarciem drogi przed całkowitym wyeliminowaniem kosztów roamingowych.

Zgodnie z wystosowaną propozycją, wszyscy obywatele państw Unii Europejskiej mają mieć prawo do wykonywania rozmów trwających nie więcej niż pięć minut, za które nie będzie pobierana opłata za roaming. Ponadto, Łotwa optuje za możliwością wysłania za darmo pięciu SMS-ów oraz wyłączonego z opłat wykorzystania przynajmniej 10 MB Internetu. Wszystko to na okres 7 dni przebywania w innym kraju. Co więcej, pomysł zakłada informowanie konsumenta o wszystkich informacjach związanych z aktualnym zużyciem danych, pozostałymi minutami, SMS-ami, a także umożliwienie przez operatorów ustalenia stosownych limitów zgodnie z wolą klienta.

W przyszłym tygodniu odbędą się pierwsze rozmowy na temat łotewskiej propozycji. W przypadku dojścia do porozumienia przez wszystkie kraje członkowskie UE, sprawa będzie musiała zostać przedyskutowana przez Komisję Europejską i Parlament Europejski, a to oznacza, że należy spodziewać się wprowadzenia zmian do postulatu.

Źródło: Reuters

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.