LTE T-Mobile w zasięgu ponad 90% populacji

Opublikowano: 2016-04-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #T-Mobile #wyniki / raporty

news-lte-tmobileDzięki uzyskanym podczas ostatniej aukcji częstotliwościom z zakresu 800 MHz i 2600 MHz T-Mobile coraz szybciej rozbudowuje sieć LTE, czego efektem jest pokrycie zasięgiem ponad 90% populacji kraju i rosnąca liczba nowych stacji.

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku T-Mobile uruchomił ponad 200 nowych stacji na terenie całego kraju. W efekcie sieć LTE operatora dociera już do więcej niż 90% populacji, na blisko 60% powierzchni Polski. Do końca czerwca plan minimum zakłada dotarcie z sygnałem do 92% populacji.

Rozbudowa sieci LTE wpływa na udział poszczególnych technologii w całkowitym wolumenie danych przesyłanych w sieci T-Mobile. Bardzo szybko rośnie udział sieci LTE. Wolumeny transferowe w sieci GSM są bardzo małe w porównaniu do sieci trzeciej i czwartej generacji. Jednocześnie wartość bezwzględna ilości danych przesyłanych w sieci T-Mobile rośnie dla każdej z technologii, choć w bardzo różnym tempie. Sieć GSM zyskuje dzięki urządzeniom M2M, które nie potrzebują ani wysokich prędkości ani niskich pingów dla realizacji wyznaczonych celów. Dlatego z oszczędności w tych urządzeniach stosowane są często najtańsze moduły 2G. Pomimo rozwoju sieci 4G, ruch w sieci 3G rośnie o kilkanaście procent kwartalnie. Jednak ruch w sieci LTE rośnie w imponującym tempie – w T-Mobile w ciągu ostatniego roku wzrósł aż o 430%.

Źródło: T-Mobile

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.