Luksusowy TAG Heuer Connected oficjalnie zaprezentowany

Opublikowano: 2015-11-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-tag_heuer-connected-3TAG Heuer zaprezentował na konferencji w Nowym Jorku swój pierwszy inteligentny zegarek o nazwie Connected. Urządzenie zostało zainspirowane klasycznym modelem TAG Heuer Carrera i powstało w wyniku współpracy z Google oraz Intelem.

TAG Heuer Connected wyposażony został w 1.5-calowy, okrągły wyświetlacz LTPS LCD o rozdzielczości 360 x 360 pikseli (240 PPI), pokryty odpornym na zarysowania szkłem szafirowym, dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z34XX taktowany zegarem 1.6 GHz oraz 1 GB RAM i 4 GB pamięci wbudowanej. Na pokładzie znalazły się też bateria o pojemności 410 mAh, Bluetooth BLE 4.1, Wi-Fi 802.11 b/g/n, żyroskop, czujnik wychylenia, mikrofon oraz silnik dotykowo-wibracyjny.

news-tag_heuer-connected-4Zegarek jest wodoodpoorny i waży 52 gramy, a jego koperta ma średnicę 46 mm i grubość 12.8 mm. Connected bazuje na systemie Android Wear i jest kompatybilny ze smartfonami pracującymi na Androidzie w wersji przynajmniej 4.3 oraz iOS 8.2 i wzwyż. Urządzenie można personalizować zmieniając m.in. jego cyfrową tarczę, czy też ustalając, jakie informacje mają być wyświetlane na ekranie.

news-tag_heuer-connected-2 news-tag_heuer-connected-1Inteligentny czasomierz TAG Heuer pojawi się w sprzedaży w Europie 12 listopada w cenie 1500 dolarów. Dostępne będą różne warianty bransolety, jednak większość z nich tylko w sklepach stacjonarnych. Ciekawostką jest to, że po dwóch latach TAG Heuer Connected będzie można wymienić z dopłatą 1500 dolarów na tradycyjny zegarek TAG Heuer Carrera, którego wartość rynkowa wynosi około 3000 dolarów.

Źródło: TAG Heuer

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.