Lumia 640 może być kolejnym tanim smartfonem Microsoftu

Opublikowano: 2015-02-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #plotki

news-nokia-lumia630Na rynku wkrótce może pojawić się kolejny produktu z rodziny Lumia. Smartfon o numerze kodowym RM-1109 został niedawno zatwierdzony przez brazylijską agencję telekomunikacyjną Anatel, co też odsłoniło rąbka tajemnicy o nim.

Obecnie o nowym dziecku giganta z Redmond wiadomo kilka szczegółów, aczkolwiek część z nich pozostaje spekulacjami. Smartfon ma być wyposażony w pięciocalowy ekran o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, a także czterordzeniowy procesor Snapdragon 400 i 1 GB RAM. Z tyłu prawdopodobnie znajdzie się kamera 8.7 Mpix z technologią PureView.

news-lumia640-certyfikat1Lumia 640 zaoferuje podwójny slot kart SIM, moduł Wi-Fi i Bluetooth 4.0, modem HSDPA+ oraz baterię o pojemności 2500 mAh. Urządzenie ma też pozwalać na odtwarzanie cyfrowej telewizji, co jest całkiem popularnym rozwiązaniem w Brazylii.  Pewne jest również to, że będzie to kolejny po Lumii 535, Lumii 532 oraz Lumii 435 przedstawiciel atrakcyjnych cenowo smartfonów z niskiego segmentu mobilnego. W tej chwili nie wiadomo, czy urządzenie w chwili trafienia na rynek będzie działać na Windows Phone 8.1 czy Windows 10. Równolegle swoją premierę może mieć także model Lumia 645, oferujący dodatkowo łączność LTE. Cena za takie podzespoły zostanie ponoć ustalona na poziomie 275 dolarów.

news-lumia640-certyfikat

Na konkretne informacje dotyczące specyfikacji i wyglądu smartfona poczekać trzeba będzie zapewne do konferencji Microsoftu na MWC 2015 w przyszłym miesiącu. Całkiem prawdopodobne natomiast, że będzie to zapowiadany od jakiegoś czasu tańszy wariant Lumii 830.

Źródło: Windows Central

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.