Lumie cieszą się coraz większą popularnością

Opublikowano: 2014-11-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-microsoft-lumiaNiedawno miała miejsce konferencja prasowa zorganizowana przez Microsoft, na której gigant z Redmond pochwalił się kilkoma faktami odnośnie telefonów z serii Lumia oraz systemu operacyjnego Windows Phone.

Firma ogłosiła, że do tej pory zostało aktywowanych ponad 50 milionów Lumii. Ujawniono także, że nad aplikacjami mobilnymi dla smartfonów z Windows Phone pracuje około 560 tysięcy twórców. Wartość ta przewyższa liczbę programów – tych jest obecnie 320 tysięcy (dla porównania, w grudniu 2013 roku było ich 200 tysięcy, zaś w sierpniu bieżącego roku już 300 tysięcy).

Lumie radzą sobie całkiem nieźle, choć do sukcesów konkurencji nadal im daleko. Sam iPhone 6 sprzedał się od czasu premiery w liczbie ponad 40 milionów sztuk, zaś aplikacji dostępnych w AppStore i Google Play jest więcej niż milion. Należy jednak wziąć pod uwagę, że Windows Phone jest najmłodszym systemem spośród wymienionej trójki. Microsoft kilka dni temu oficjalnie zapowiedział Lumie 535, która będzie pierwszym smartfonem z logo firmy. Premiera tuż tuż i choć nie jest to model z wysokiej półki, to jednak ma szansę być pierwszym ze znaków nowej i jeszcze lepszej przyszłości urządzeń z linii Lumia.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.