Made for Bond - ogólnopolska kampania promująca serię Xperia Z5. Telefon Bonda ekskluzywnie w Orange

Opublikowano: 2015-10-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #Sony #sprzęt / podzespoły #reklamy / promocje

news-sony-sony_xperia_z5-james_bondPod hasłem „Made for Bond” ruszyła ogólnopolska kampania Sony Mobile, promująca najnowsze smartfony z rodziny Xperia: Xperia Z5, Z5 Compact oraz Z5 Premium. Do celów kampanii firma wykorzysta telewizje, Internet, kino oraz prasę.

Oficjalny telefon Agenta 007 – Sony Xperia Z5 Compact – jest dostępny ekskluzywnie w sieci Orange i sieciach handlowych. W ramach kooperacji z operatorem komórkowych przez miesiąc emitowane będą 30-sekundowe spoty w TV, na platformach VOD i na kanale YouTube oraz w sieci kin Cinema City i Multikino. Dodatkowo promocja będzie wsparta działaniami w Internecie oraz sieciach społecznościowych.

Poza współpracą z operatorem, Sony zaplanowało szereg działań contentowych związanych z najnowszym filmem o Jamesie Bondzie. W prasie ukażą się tematyczne sesje bondowskie i advertoriale. W telewizji niestandardowe aktywności obejmą między innymi współpracę z Discovery oraz sponsoring filmów akcji w pasmach filmowych TVP1 i TVP2. Sony zaplanowało również szeroką współpracę z portalem gazeta.pl, w ramach której przeprowadzone będą bondowskie konkursy.

Jednym z bardziej atrakcyjnych narzędzi kampanii będzie nietypowa gra szpiegowska, której uczestnik staje się bezpośrednim przełożonym tajnej agentki wywiadu (MI6), by wraz z nią przeżyć przygodę rodem z filmów o agencie 007. Gracz – jako wsparcie działającej w terenie Agentki – w czasie rzeczywistym prowadzi z nią konwersacje poprzez e-mail. Sama zabawa, od momentu rejestracji użytkownika, trwa kilka dni. Agentka wykonuje zadania i raportuje o przebiegu akcji w wiadomościach przesyłanych do gracza. To właśnie on musi podejmować decyzje, jak dalej prowadzić misję i jakich szpiegowskich metod użyć.

Gra kończy się pytaniem otwartym, które również związane jest z fabułą. Troje zwycięzców otrzyma telefon Bonda – Xperię Z5 Compact. Wszyscy uczestnicy zabawy, którym uda się ukończyć grę, otrzymają zniżki na zakup urządzenia w e-shopie Sony Mobile.

Spot telewizyjny, który towarzyszyć będzie promocji nowego smartfona, można obejrzeć poniżej.

Źródło: Sony

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.