Malware na Androidzie przybiera na sile

Opublikowano: 2016-02-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #problemy / awarie

news-mobile-malwareEksperci G Data SecurityLabs wykryli w ubiegłym roku 2.3 miliona nowych form ataków na system Android. Liczba złośliwego oprogramowania wzrosła niemal o 50% w porównaniu z rokiem 2014.

G Data przewiduje, że w 2016 roku nastąpi dalszy wzrost ataków skierowanych przeciwko użytkownikom smartfonów i tabletów. Wynika to z faktu, iż coraz więcej z nich posługuje się mobilnymi urządzeniami, będącymi alternatywą dla komputerów PC, podczas zakupów online czy realizacji usług bankowych. Cyberprzestępcy postrzegają system Android jako potencjalne źródło wysokiego zysku, dlatego też w najbliższym czasie mogą zwiększyć swoją aktywność w tym obszarze, kosztem segmentu PC.

news-gdata-android-infografika

Analitycy G Data wykryli w czwartym kwartale 2015 roku około 758 tysięcy nowych ataków na Androida. Oznacza to blisko 32% wzrostu w porównaniu z analogicznym okresem 2014 roku. Ogółem w 2015 roku ujawniono nieco ponad 2.3 miliona nowych rodzajów malware na urządzenia z zielonym robocikiem.

Źródło: G Data

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.