Mapy HERE znikną niebawem z Windows 10 Mobile

Opublikowano: 2016-03-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #gry / aplikacje #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-here-maps-1Aplikacja HERE Maps pod koniec marca przestanie być rozwijana i wspierana w wersji na mobilnego Windowsa. Zastąpi ją Windows Maps.

29 marca 2016 roku ze sklepu Microsoftu znikną mapy HERE w wersji przeznaczonej dla Windows 10 Mobile. Z dniem 30 czerwca aplikacja przestanie natomiast być kompatybilna z urządzeniami pracującymi pod kontrolą tego systemu. Microsoft zaleca więc przejście na preinstalowane Windows Maps, które zostało opracowane na bazie HERE. Znacząco ograniczone zostanie również wsparcie dla aplikacji w wydaniu na Windows Phone 8 – przyszłe aktualizacje nie wprowadzą żadnych nowości i skupią się tylko na poprawianiu krytycznych błędów.

Stworzone przez Nokię mapy HERE przez lata uważane były za jeden z najlepszych systemów nawigacji. Początkowo dostępne na telefonach fińskiej marki, mapy HERE były później rozwijane jako osobny program, który ostatecznie trafił także na urządzenia z systemami iOS i Android. Można z nich korzystać zarówno online, jak i bez połączenia internetowego, wgrywając potrzebne dane do pamięci telefonu. Aplikacja ma również wiele innych, przydatnych dla kierowców funkcji, jak chociażby informacje o natężeniu ruchu drogowego. Obecnie prawa do HERE ma niemieckie trio motoryzacyjne – Audi, BMW i Daimler.

Źródło: HERE 360

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.