Mapy Nokia Here dostępne dla niemal wszystkich

Opublikowano: 2014-10-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Nokia #Samsung #gry / aplikacje

news-nokia-herePopularny pakiet nawigacyjny znany m.in ze smartfonów Lumia jest teraz dostępny na wszystkie sprzęty z system Android.

Pod koniec sierpnia bieżącego roku Nokia udostępniła pakiet Here na wyłączność dla smartfonów i inteligentnych zegarków marki Samsung. Jak widać, ekskluzywność ta nie trwała jednak zbyt długo.

Pierwsze recenzje i opinie zdają się być bardzo pozytywne. Nie brakuje komentarzy, według których program wywodzący się z Windows Phone lepiej działa pod kontrolą systemu operacyjnego od Google.

Aplikacja, udostępniona dla Androida jest póki co w wersji beta, pobiera mapy do pamięci urządzenia i umożliwia tym samym korzystanie z nawigacji bez połączenia internetowego. Do komfortowego użytkowania programu wystarczy 1 GB pamięci operacyjnej RAM oraz Android w wersji przynajmniej 4.1 Jelly Bean. Zalecany jest też ekran o przekątnej od 4 do 6 cali.

Gdy tylko zakończy się faza testowa, oprogramowanie Nokia Here trafi do sklepu Google Play. Wszyscy zainteresowani mogą jednak już teraz pobrać aplikację pod tym adresem.

Źródło: Nokia

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.