Marcin Cichy nowym prezesem UKE

Opublikowano: 2016-09-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #urzędy #wyniki / raporty

news-marcin-cichy-ukeSejm powołał Marcina Cichego na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej za zgodą Senatu na wniosek prezesa Rady Ministrów.

W głosowaniu, będącym ostatnim etapem przed oficjalnym mianowaniem nowego prezesa UKE, zgodę na powołanie Marcina Cichego wyraziło 58 senatorów, przeciw było 22, a jeden wstrzymał się od głosu. Cichy ujawnił, że swoją działalność zamierza oprzeć na czterech filarach: ochronie konsumentów i rozwoju jakości usług, stymulowaniu inwestycji w infrastrukturę, optymalnym doborze narzędzi regulacyjnych oraz rozwoju instytucjonalnym samego urzędu.

Marcin Cichy jest absolwentem Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej i podyplomowych studiów w zakresie Analiz Makroekonomicznych SGH. W latach 2005-2013 pracował w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty, potem w UKE. Lata 2013-2016 spędził w UPC Polska, gdzie odpowiadał za politykę regulacyjną spółki w relacjach z organami administracji państwowej. Od marca 2016 roku jest dyrektorem biura analiz w Ministerstwie Cyfryzacji.

Źródło: PAP, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.