Marcowy Android - Lollipop na szczycie, Marshmallow podwaja udziały

Opublikowano: 2016-03-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-android-lollipop-1Google podzielił się kolejnym comiesięcznym raportem na temat dystrybucji poszczególnych edycji systemu Android. Największym udziałem w zestawieniu może się pochwalić Lollipop, podczas gdy Marshmallow stopniowo znajduje swoje miejsce na coraz większej liczbie urządzeń.

Android Lollipop zyskał w marcu kolejne 2% udziału (łącznie ma 36.1%), przesuwając się tym samym na pierwsze miejsce na liście, które dotychczas okupował KitKat (spadek o 1.2% do 34.3%). Możemy spodziewać się, że w następnych miesiącach ta tendencja będzie się jeszcze bardziej pogłębiać.

Tymczasem Android Marshmallow, który w ubiegłym miesiącu w końcu przekroczył granicę 1% udziału, jest aktualnie obecny na 2.3% urządzeń z zielonym robocikiem. Miejmy nadzieje, że już wkrótce popularność tej wersji systemu osiągnie poziom dwucyfrowy, co zwiastują stopniowo przeprowadzane przez producentów aktualizacje.

news-android-marzec_2016

Jelly Bean, Ice Cream Sandwich i Gingerbread zanotowały spadki udziałów równe odpowiednio 1.6%, 0.2% i 0.1%. Edycja Froyo nadal dzierży marginalne 1% rynku.

Dane zostały zebrane na podstawie urządzeń, które w okresie trwającym siedem dni (do 7 marca 2016 roku) zalogowały się do sklepu Google Play.

Źródło: Google

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.