Marshmallow debiutuje w listopadowej statystyce Androida

Opublikowano: 2015-11-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-android-marshmallow-1Google opublikowało najnowsze zestawienie dotyczące udziałów poszczególnych wersji Androida. Na liście po raz pierwszy znalazł się Marshmallow, ale z racji tego, że jego dostępność jest jeszcze zbyt mała, statystyka nie jest imponująca.

Kolejny miesiąc i kolejny wzrost udziałów edycji Lollipop, która znalazła się już na 25.6% wszystkich aktywnych urządzeń z Androidem. Słabiej poradził sobie nadal liderujący KitKat, notując dalsze straty – tym razem z 38.9 do 37.8%. Swój debiut zaliczył natomiast Android 6.0 Marshmallow, który zyskał 0.3% udziału, czyli stosunkowo mało, ale z uwagi na fakt, że aktualnie dostępny jest w bardzo ograniczonej liczbie urządzeń (głównie Nexusy), z każdym miesiącem może być tylko lepiej.

news-android-statystyka-listopad_2015Wiekowy Jelly Bean osiągnął wynik na poziomie 29%, biorąc pod uwagę wszystkie jego iteracje (4.1-4.3) – jest to mniej o 1.2% względem statystyk z ubiegłego miesiąca. Trzy najstarsze w zestawieniu wersje Androida – Froyo, Gingerbread i Ice Cream Sandwich – pozostały praktycznie na identycznym poziomie jak w październiku.

Dane zostały zebrane w siedmiodniowym okresie zakończonym 2 listopada 2015 roku. Każda wersja z udziałem mniejszym niż 0.1% nie jest brana pod uwagę.

Źródło: Google

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.