Mastercard udostępnia płatności biometryczne. Transakcji dokonamy za pomocą selfie

Opublikowano: 2016-10-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie

news-mastercard-selfieMastercard wprowadza w Europie nową aplikację płatniczą Identity Check Mobile, która wykorzystuje technologie biometryczne, takie jak rozpoznawanie odcisku palca czy twarzy.

Aplikacja Identity Check Mobile eliminuje konieczność zapamiętywania haseł, co znacznie przyspiesza proces płatności przy jednoczesnym zwiększeniu jego bezpieczeństwa. Zamiast wpisywania hasła posiadacz karty potwierdza swoją tożsamość za pomocą skanera odcisków placów na smartfonie lub technologii rozpoznawania twarzy przez zrobienie zdjęcia typu selfie.

Rozwiązanie zostało właśnie udostępnione na 12 rynkach w Europie: w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Norwegii, Szwecji, na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii. Przeszła ona już udane testy w Holandii, USA i Kanadzie, a w 2017 roku będzie wprowadzana etapami na całym świecie.

Zgodnie z niedawnym badaniem Mastercard „Postawy wobec cyfrowych innowacji”, polscy konsumenci są gotowi na biometryczne metody autoryzacji płatności. Ponad 1/3 ankietowanych chciałaby swoje transakcje płatnicze dokonywać za pomocą odcisku palca. Większość uważa, że biometryczne autoryzowanie zakupów jest innowacyjne (65%), szybkie (61%) i łatwe (58%). Oprócz tego, prawie 2/3 uważają tę metodę za bezpieczną. Najważniejsze czynniki, jakie Polacy biorą pod uwagę przy wyborze metody autoryzacji, to bezpieczeństwo konta bankowego (54%) oraz danych osobowych (27%).

Źródło: Mastercard, własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.