MasterCard umożliwi płatność selfie

Opublikowano: 2015-07-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie

news-mastercard-selfieFirma MasterCard pracuje nad wprowadzeniem nowego zabezpieczenia do swoich kart kredytowych, w postaci technologii biometrycznej. Rozwiązanie pozwoli weryfikować transakcję przy pomocy zdjęcia selfie.

Zwykłe hasła składające się z ciągu liter i cyfr nie są szczególnie bezpiecznym zabezpieczeniem i mogą zostać łatwo skradzione. Czasem zdarza się je również zapominać, dlatego nic dziwnego, że sporo ludzi zaczyna korzystać z nowocześniejszych, a przy tym znacznie wygodniejszych form autoryzacji, np. przy użyciu czytnika linii papilarnych. Inną, zyskującą coraz większe zainteresowanie metodą jest skanowanie tęczówki oka. MasterCard z kolei pracuje nad czymś zupełnie innym – technologią, która pozwoli zapłacić za zakupy autoportretem.

Korzystając z aparatu w telefonie, użytkownik będzie musiał zrobić zdjęcie selfie. Na jego podstawie system stworzy cyfrową mapę twarzy, przekonwertuje ją w specjalny algorytm, który następnie trafi do bazy danych i będzie wykorzystywany do weryfikacji każdej transakcji. Dodatkowym zabezpieczeniem, na wypadek gdyby ktoś obcy wszedł w posiadanie zdjęcia danej osoby, ma być konieczność potwierdzenia operacji poprzez pojedyncze mrugnięcie. Dla tych, którzy nie są przekonani do tej metody, system zapewni również dokonywanie płatności odciskiem palca.

MasterCard nawiązał już współpracę z Google, Apple, Blackberry i Microsoftem, a pierwsze testy nowego rozwiązania mają się rozpocząć pod koniec tego roku. Będzie to program pilotażowy dla grupy 500 osób.

Źródło: Engadget

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.