MasterCard wprowadzi autoryzację płatności za pomocą selfie

Opublikowano: 2016-02-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie

news-mastercard-identity-checkFirma MasterCard zamierza wyprzeć tradycyjne hasła i kody pin nową metodą weryfikacji tożsamości użytkownika i autoryzacji transakcji. Latem tego roku w kilkunastu krajach zadebiutuje system zwany MasterCard Identity Check.

MasterCard Identity Check to specjalna aplikacja pozwalająca zrobić autoportret, przerabiany następnie na cyfrową mapę twarzy użytkownika, którą MasterCard przechowuje na swoich serwerach. Gdy dokonywana jest płatność telefonem, program wymaga spojrzenia w aparat w celu potwierdzenia zakupu. Dodatkową formą zabezpieczenia jest konieczność poruszenia głową lub mrugnięcia okiem – w ten sposób system rozpozna, czy ma do czynienia z prawdziwą osobą, czy z podłożonym zdjęciem. Oprócz tego, technologia MasterCard umożliwia autoryzację odciskiem palca.

MasterCard planuje wprowadzić swoją technologię w ciągu kilku następnych miesięcy do Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Włoch, Szwajcarii, Szwecji, Norwegii, Finlandii oraz Danii. W zeszłym roku odbyły się natomiast testy z udziałem kilkuset osób, przeprowadzone na terenie USA i Holandii.

Źródło: Engadget

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.