mBank wycofuje się z płatności NFC T-Mobile i Orange

Opublikowano: 2016-03-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #T-Mobile #pakiety / usługi #wyniki / raporty

news-orange-nfc-1Kolejny bank wycofuje ze swojej oferty płatności zbliżeniowe oparte o karty SIM – tym razem jest to mBank, który rezygnuje z rozwiązań T-Mobile MyWallet i Orange Cash.

W 2012 roku T-Mobile i Orange wprowadzili mobilne płatności oparte na modelu simcentrycznym. Wymagały one od abonentów podpisania umowy o kartę NFC z bankiem i telekomem, a także wymianę telefonu na model z obsługą płatności zbliżeniowych. Dwa lata później pojawiła się technologia HCE (Host Card Emulation), eliminując konieczność wymiany karty SIM i podpisywania umów. Okazało się, że wcześniejsze rozwiązania stają się zbędne. Na dodatek coraz większą popularnością cieszy się system Blik, którego w mBanku zarejestrowało już blisko 110 tysięcy użytkowników i który w przyszłości będzie obsługiwał płatności zbliżeniowe.

Banki powoli wycofują się z wydawania kart NFC SIM – najpierw Getin Bank i Raiffeisen, a od marca tego roku MasterCard PaySIM (T-Mobile i Orange) przestanie wydawać też mBank. Posiadane przez klientów karty pozostaną aktywne do końca terminu ważności, ale bank nie wyda już ich duplikatów i wznowień. Nie będzie to natomiast dotyczyły kart NFC w Orange Finanse, które będą wydawane i wznawiane na dotychczasowych warunkach.

Po wycofaniu się mBanku z T-Mobile MyWallet, w usłudze pozostają jeszcze trzy banki: Alior Bank, BPH i Eurobank. W Orange Cash natomiast ING, BPH i SGB.

Źródło: prnews.pl

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.