MediaTek przygotowuje 10-rdzeniowy procesor Helio X20

Opublikowano: 2015-04-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-mediatek-helio-x20MediaTek znany jest głównie z produkcji układów mobilnych dla urządzeń z niskiej półki cenowej. Tajwański koncern zmienia jednak swoją strategię i powoli produkuje coraz ciekawsze procesory. Koronnym dowodem ma być Helio X20.

Firma zorganizowała ostatnio specjalną konferencję poświęconą układom nowej generacji. W wydarzeniu brali udział partnerzy MediaTek, w tym Xiaomi i Vivo. Pokaz skupiał się przede wszystkim na procesorze Helio X20, który ma się składać z 10 rdzeni i w teście AnTuTu rzekomo osiągnął wynik na poziomie ponad 70 tysięcy punktów. Dla porównania, najwydajniejszy obecnie MediaTek MT 6795 (8 rdzeni) znajdujący się m.in. w HTC One M9 Plus uzyskał około 50 tysięcy punktów. Nowy czip miałby trafić do masowej produkcji pod koniec bieżącego roku. Prawdopodobnie w pierwszej kolejności pojawi się w smartfonach przeznaczonych na azjatycki rynek.

MediaTek ma ostatnio powody do zadowolenia. Układy MT6752 i MT6732 cieszą się dużym zainteresowaniem wielu producentów, zaś MT6795 zbiera ze wszystkich stron pochwały, podczas gdy konkurent – Snapdragon 810 od Qualcomm – jest pod nieustanną krytyką w związku z przegrzewaniem układu.

Źródło: GizmoChina

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.