MediaTek przyspieszy ładowanie telefonów dzięki Pump Express 3.0

Opublikowano: 2016-05-31
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #pozostali

news-mediatek-pump-express3-1MediaTek zaprezentował nową technologię szybkiego ładowania Pump Express 3.0, dzięki której napełnienie ogniwa smartfona od 0 do 70% ma trwać jedynie 20 minut.

Tajwański koncern pochwalił się swoim rozwiązaniem na targach Computex 2016, twierdząc, że Pump Express 3.0 jest dwukrotnie szybsze od aktualnie dostępnych technologii konkurencji, a także pięciokrotnie szybsze względem konwencjonalnych metod ładowania. MediaTek obiecuje, że dzięki jego osiągnięciu uzyskamy 70% naładowania baterii w 20 minut, a 5 minut pod ładowarką pozwoli na przeprowadzenie do 4 godzin rozmów.

news-mediatek-pump-express3

Pump Express 3.0, jak twierdzi MediaTek, ładuje ogniwo w bezpośredni sposób za pomocą złącza USB typu C, pomijając obwód zasilania w telefonie i przekierowując prąd z ładowarki prosto do urządzenia. W efekcie nie dochodzi do nadmiernego nagrzewania konstrukcji, nad czym dodatkowo czuwa ponad 20 systemów bezpieczeństwa i ochrony urządzenia.

Technologia wejdzie na rynek konsumencki wraz z układem scalonym MediaTek Helio P20 pod koniec 2016 roku.

Źródło: MediaTek, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.