Meizu może zaprezentować smartfon z Ubuntu na targach MWC 2015

Opublikowano: 2015-02-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-meizu-mx4-ubuntuCanonical, BQ i Meizu to trzy firmy, które od dłuższego czasu pracowały nad wprowadzeniem platformy Ubuntu Touch na smartfony. W zeszłym tygodniu zadebiutował model Bq Aquaris E4.5, a już niedługo może dołączyć do niego produkt Meizu.

Chiński producent odgrywa znaczącą rolę w rozwoju mobilnego Ubuntu. Prezentował już różne wersje demonstracyjne systemu, zapowiadał premierę smartfona z tym OS-em, którym początkowo miał być niegdyś flagowy MX 3. Od tego czasu w sieci krążyły różne informacje, które sugerowały, że urządzenie pojawi się w 2014 roku. Potem pojawiły się plotki, że nastąpi to na początku bieżącego roku i choć status pierwszego smartfona z Ubuntu Touch należy już do Bq Aquaris E4.5, który trafił do sprzedaży w zeszłym tygodniu i radzi sobie całkiem dobrze, Meizu może już wkrótce dołączyć do tego grona.

news-meizu-osProducent opublikował na swoim facebookowym profilu zdjęcie sugerujące, że do systemów Flyme i YunOS (system należący do Alibaba Group, które zainwestowało sporą sumę pieniędzy w Meizu) dołączy kolejna mobilna platforma. Prawdopodobnie nastąpi to już w trakcie marcowych targów MWC w Barcelonie i całkiem możliwe, że kolejnym smartfonem z Ubuntu będzie popularny model MX 4. Obecna topowa słuchawka Meizu jest od jakiegoś czasu głównym kandydatem do stania się podstawą dla tego systemu, choć nie wiadomo jeszcze, czy zmianie ulegną podzespoły urządzenia. Nie wyklucza się sytuacji, w której chiński producent całkowicie przemodeluje swojego flagowca, aby znacząco zmniejszyć jego cenę.

Idea platformy Ubuntu Touch jest podobna do tej, którą wraz z Windows 10 zamierza uskutecznić Microsoft. System ma przede wszystkim zapewniać wysoki poziom integracji i kompatybilności aplikacji z ich odpowiednikami w wersji na komputery osobiste. Ma on również umożliwiać podłączenie do telefonu monitora i klawiatury, tym samym zamieniając całość w odpowiednik PC, a w przyszłości nawet całkowicie go zastępując. Do tego jednak jeszcze długa droga, a projekt nadal się rozwija i najpierw musi do siebie przekonać większą liczbę osób.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.