Meizu MX6 z procesorem Helio X20

Opublikowano: 2016-01-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-meizu-mx5-1Kilka miesięcy temu MediaTek ujawnił topowy, dziesięciordzeniowy układ Helio X20, którego finalne egzemplarze miały trafić do producentów tuż przed końcem 2015 roku. Pierwszym z nich, który zastosuje ten układ będzie najprawdopodobniej chińskie Meizu.

Baza danych AnTuTu po raz kolejny dostarcza ciekawych informacji na temat nadchodzących smartfonów. Tym razem wiele wskazuje, że chodzi o nowego flagowca Meizu o nazwie MX6 i chociaż podana specyfikacja nie jest kompletna (brakuje m.in. dokładnych parametrów wyświetlacza), daje pogląd na to, czego możemy się po nim spodziewać.

Najważniejszym elementem następcy Meizu MX5 ma być 10-rdzeniowy procesor MediaTek Helio X20 (dwa rdzenie Cortex-A72 2.5 GHz, cztery rdzenie Cortex-A53 2.0 GHz oraz cztery rdzenie Cortex-A53 1.4 GHz), któremu towarzyszy chip graficzny ARM Mali T880 MP4 oraz 3 GB pamięci RAM. Oprócz tego, słuchawka ma rzekomo otrzymać 32 GB pamięci wewnętrznej, modem LTE i Androida w wersji 6.0 Marshmallow, przykrytego nakładką Flyme OS. Ponadto spekuluje się, że Meizu postawi w modelu MX6 na ekran w rozdzielczości Full HD.

Póki co jednak informacje te należy traktować z przymrużeniem oka i oczekiwać na więcej szczegółów, które powinny pojawić się w najbliższej przyszłości.

Źródło: Fonearena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.