Meizu pozyskało potężnego inwestora

Opublikowano: 2015-02-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-meizuAlibaba Group Holding zainwestuje 590 milionów dolarów w jednego z chińskich producentów smartfonów, firmę Meizu Technology. Potentat azjatyckiego rynku e-commerce chce w ten sposób wprowadzić swój system operacyjny na miliony telefonów w Chinach.

Alibaba Group zostanie mniejszościowym udziałowcem Meizu, zaś współpraca obu firm będzie odbywała się zarówno na poziomie strategicznym, jak i biznesowym. Inwestor chciałby tym samym poważniej zaatakować rynek smartfonów ze swoich własnym systemem operacyjnym YunOS (w sprzedaży jest już, wyposażony w niego, Meizu MX 4), a w zamian za to Meizu otrzyma dostęp do różnych zasobów firmy, w tym jej elektronicznych kanałów dystrybucji.

Obecnie szacuje się, że około 560 milionów ludzi w Chinach korzysta z Internetu poprzez urządzenia mobilne. Sprzedaż smartfonów w tym kraju wyniosła 389 milionów sztuk w 2014 roku, czyli mniej niż rok wcześniej (423 miliony). Takie liczby robią wrażenie na największej firmie internetowej w Azji (której wartość wycenia się na 211 miliardów dolarów) i wydaje się, że rzeczona inwestycja wcale nie musi okazać się złym pomysłem. Chociaż Meizu posiada zaledwie 2% całego chińskiego rynku smartfonów, sprzedając w ostatnim kwartale ubiegłego roku nieco mniej niż 2 miliony urządzeń, przy pomocy takiego giganta może rozwinąć żagle i z pewnością na całej transakcji nie straci ani jeden, ani drugi z podmiotów. Należy także pamiętać, że Meizu jest stosunkowo młodą firmą, która cały czas się rozwija i w każdym roku osiąga coraz to lepsze wyniki, choć konkurencja jest naprawdę ogromna.

Źródło: Reuters 

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.